Palgapeegli koostajad

Kes on palgapeegli koostajad, mida nad taotlevad

Koostjad mitmest organisatsioonist

Käesoleva lahenduse koostajateks on inimesed Tallinna Ülikoolist ja Statistikaametist. Tallinna Ülikoolist on palgapeegli eestvedajateks kõrgelt hinnatud ja rahvusvaheliselt tunnustatud sotsiaalteadlased Marge Unt ja Kadri Täht. Statistikaametist on olnud lahenduse valmimisse kaasatud mitmed statistika spetsialistid, informaatika valdkonna inimesed ja valdkonna teadlased.

Projektijuht

Soolise palgalõhe vähendamise projekti juhiks on Tallinna Ülikooli teadlane Kadri Täht. Projekti rahastusprogrammiks on Strateegilise TA tegevuse toetamine (RITA1).

Kadri Täht

Kadri Täht on Tallinna Ülikooli kaasprofessor. Lisaks laialdasele teadustegevusele Tallinna Ülikoolis on ta osalenud teadustegevuses VU Amsterdami Ülikoolis. Kadri Täht on aktiivne paljudes erialaorganisatsioonides, muuhulgas on ta liikmeks sellistes organisatsioonides, nagu Eesti esindaja Rahvusvahelise Sotsiaaluuringu projektis, Rahvusvaheline Sotsioloogia Liit, Ameerika Rahvastikuteaduste Liit, Briti Sotsioloogide Liit, ISA Research Committee 28, Eesti Sotsioloogide Liit ja Euroopa Sotsioloogide Assotsiatsioon.

Marge Unt

Marge Unt on Tallinna Ülikooli teadusprofessor. Lisaks ulatuslikule teadustegevusele Tallinna Ülikoolis on ta osalenud teadustegevuses Southamptoni Ülikoolis ja Cardiffi ülikoolis. Marge Unt on aktiivne paljudes eriala- ja sotsiaalsetes organisatsioonised, nagu Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse kõrghariduse hindamisnõukogu, Horisont 2020 projekti UPLIFT retsensent, Sotsiaalministeeriumi eetikakomitee, Paneeli liige ja teadusprojektide hindaja Euroopa Komisjoni Teadusuuringute Rakendusametis, registripõhise rahvaloenduse nõuandev kogu, ajakirja "Studies of Transition States and Societies" toimetajate kolleegiumi liige, Tallinna Ülikooli Rahvusvaheliste sotsiaaluuringute keskuse juhataja, Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi nõukogu liige, Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi juhtkogu liige, OSKA nõunike kogu liige, Tallinna Ülikooli Sotsiaalteaduskonna doktorinõukogu esinaine, Ajakirja ’Sociology of Education’ retsensent, Ajakirja ’Research in Social Stratification and Mobility’ retsensent, Ajakirja 'Studies of Transition States and Societies' retsensent, liige The European Network for Social Policy Analysis (ESPAnet)'is, SHARE juhtkomitee liige, Tallinna Ülikooli sotsioloogia doktoriõppe nõukogu liige, Rahvusvahelise Sotsioloogia Assotsiatsiooni (ISA) Research Committee 28 “Social Stratification and Social mobility” liige, liige International Sociological Association (ISA), RC28 on Social Stratification and Mobility's, liige European Consortium for Sociological Research (ECSR)'is, Transition Into Youth võrgustiku liige, Liige European Research Network on Transition in Youth'is (TIY), Euroopa Sotsioloogia Assotsiatsiooni liige, Eesti Sotsioloogide Liidu liige ja Liige European Sociological Association'is (ESA).

Kadri Täht Podcast

Kadri Täht on väga hinnatud kõneleja erialateadlaste podcastis.

Statistikaamet

Palgapeegli lahenduse loomisesse on panustanud Statistikaamet. Statistikaameti spetsialistid on tegelenud andmete ettevalmistamisega ja käesoleva lahenduse infotehnoloogilise poolega. Arvestades käesoleva lahenduse komplekssust on Statistikaameti poolt olnud kaasatud väga erinevad spetsialistid, suures mahus on panustanud eksperimentaalstatistika tiim.

PALGAPEEGLI KOOSTAJATE TAUST

Palgapeegli koostajatena on käesoleva lahenduse juures vaeva näinud nii valdkonna tippteadlased kui ka tehnilised spetsialistid. Teadlaste poole pealt on püütud süsteemi sisse tuua rahvusvaheliselt selle valdkonna tippteadmisi, mis siis kõigi koostajate ühise jõupingutuse tulemusena on püütud muuta selliseks, et need teadmised oleksid seotud igapäevase reaalse eluga ja seonduksid praktiliste igapäevaprobleemidega.

Eriti on pingutatud selle nimel, et palgalõhe tippteadus oleks arusaadav ja rakendatav, sest ühelt poolt on tegemist teaduses olulise distsipliiniga, kuid teiselt poolt sellise valdkonnaga, mis võib puudutada igaühte meist.

Palgalõhe on väga tõsiseks ühiskonnaprobleemiks ning selle teema lahendamisesse kaasaaitamiseks on tippteadlased asunud tegema koostööd erineva valdkonna spetsialistidega, et koos oleks võimalik luua süsteem, millest oleks reaalset kasu ning mis aitaks leida väljapääse ühiskondlikest surnud seisudest.

Käesolev infolehekülg on valminud Sotsiaalministeeriumi juhtimisel Tallinna Ülikooli ja Statistikaameti koostöös REGE projekti raames.