Palgalõhe üldlehekülg
Palgalõhe statistika üldlehekülg on Statistikaameti poolt toodetav info koondlehekülg, kus on võimalik saada palgalõhe kohta komplekset ja mitmetahulist informatsiooni.
Palgalõhe tegevusalade järgi
Soolise palgalõhe andmed tegevusalade järgi on saadaval Statistikaameti koduleheküljel. Nimetatud asukohas on andmed olemas alates aastast 2011. Andmed on klassifitseeritud EMTAK 2008 tegevusalade lõikes. Varasemad tabelid antud valdkonnas on arhiivis juurdepääsetavad siitkaudu.
Palgalõhe tabelite koostamine
Palgalõhet tabelit on Statistikaameti koduleheküljel enda jaoks hea koostada siitkaudu.
Palgalõhe regulaarsed ülevaated
Statistikaamet avaldab palgalõhe teemalisi regulaarseid ülevaateid, nagu näiteks.
Palgalõhe statistikatöö
Statistikaametil on eraldi palgalõhe teemaline statistikatöö.
Palgalõhe statistikatöö lähtealus
Palgalõhe statistika tootmise (2020. aasta seisuga) lähtekogumis on objektide üldarv 80 900. Objektide arv valimis on kvartalis 500. Riigi ja kohalike omavalitsuste asutusi ning vähemalt 50 töötajaga ettevõtteid vaadeldakse kõikselt, alla 50 töötajaga ettevõtetest tehakse stratifitseeritud lihtne juhuslik valik tegevusala järgi. Administratiivsete lähteandmetena kasutatakse Maksu- ja Tolliameti töötamise registri (TÖR) andmeid. Teistest statistikatöödest kasutatakse sisendit statistikatööst "Töötasu struktuur" ja "Töötasu".
Palgalõhe statistika strateegia
Varasemalt on koostatud palgalõhe statistika strateegia, mis on ajaliselt endiselt jõus ja oluline dokument.
Sisend meediale
Statistikaameti poolt toodetud palgalõhe statistika on sisendiks meediale, kus tuuakse välja avalikkuse silmis olulisem ja tehakse edasisi süvakäsitlusi. Meediahuvi näitab, et palgalõhe on oluline ühiskondliku kandepinnaga teema.
Teised statistikategijad
Statistikaamet ei ole ainus, kes palgalõhe statistikat toodab. Palgalõhe teemalisi analüüse teeb ka väga põhjalikult Eesti Pank.
Palgarakendus
Statistikaamet on välja töötanud palgarakenduse, kus lisaks mahukale palgastatistikale on võimalik vaadata ka meeste ja naiste töötasu erinevust, ehk palgalõhet.
Palgarakenduse populaarsus
Statistikaameti palgarakendus on osutunud populaarseks ja seda on refereeritud ka palju meedias. Palgarakendust kajastavate positiivsete kajastuste hulk näitab, et palkade teema, muuhulgas meeste ja naiste palkade erinevus, on ühisukonnas oluline teema.
Soopõhise palgainfo tähtsus
Palgarakenduse meeste ja naiste töötasude erinevuse mooduli olulisust näitab ka see, et palgarakenduse ühe eestvedaja ja põhiautori, Statistikaameti andmeteaduri Kadri Rootalu teemakäsitlused meedias on väga laialdaselt jälgitavad.
Eurostat
Palgalõhe küsimused on oluliseks osaks ka Euroopa Statistikaameti Eurostat statistikaanalüüsis ja käsitluses.